Pozycjonowanie lokalne

SEO nakierowane na rynek regionalny

Pozycjonowanie Andrychów

Pozycjonowanie lokalne skierowane jest do firm i osób prywatnych które zasięg działalności swojego biznesu ograniczają do konkretnego miasta lub regionu. Promocja skierowana jest wtedy tylko do osób które mogą zakupić oferowane produkty lub usługi z racji bliskiej odległości do punktu ich sprzedaży.

Lokalne źródło klientów
Z zasady biznesy takie jak restauracje, pizzerie swoją sprzedaż prowadzą tylko w określonym regionie, Klienci mogą do nich trafić z miasta w którym mają swoje lokalne, czasami z innych zlokalizowanych w niedużej odległości lub będąc przejazdem. Ten sam target dotyczy każdej firmy która nie prowadzi sprzedaży ogólnopolskiej a świadczenie usługi lub sprzedaż produktu możliwa jest tylko w jednym miejscu. W każdym z tych przypadków potencjalny Klient szukając miejsca najlepsze lub najbliższego w wyszukiwarkę Google wpisze słowo kluczowe połączone z nazwą miejscowości plus ewentualnie z bardziej sprecyzowanym regionem.

Dobór fraz
W mojej pracy pozycjonera często widzę źle dobrane słowa kluczowe pod promocję danej strony internetowej. Frazy zbyt ogólne nie tylko najczęściej okazują się tymi najdroższymi ale też najmniej opłacalnymi w kwestii konwersji. Jeśli potencjalny Klient zamieszkujący Andrychów szuka w wynikach wyszukiwania Google przykładowo stomatologa to interesują go tylko i wyłącznie gabinety zlokalizowane w mieście Andrychów. Jeśli prowadzimy hotel i poszukujemy Klientów z całej polski to nadal nasze działania powinny być skupione na frazach regionalnych. Potencjalny Klient szukając miejsca na nocleg połączy frazy takie jak: hotel, tani hotel z nazwą miejscowości w której szuka noclegu. Pozycjonowanie strony internetowej na frazy generyczne nie ma w tym przypadku większego sensu. Nie dość, że sensowny budżet musiałby być astronomicznie większy od tego na SEO regionalne aby umożliwić dużą rozpiętość działań to wiąże się to również z bardzo długim czasem oczekiwania na zadowalające rezultaty. Inwestycja w pozycjonowanie regionalne dla miasta małej lub średniej wielkości to często niski koszt przy stosunkowo szybko widocznych rezultatach szczególnie przy dobrze zoptymalizowanej stronie internetowej oraz poprawnie wprowadzanych działaniach.

Poprawny dobór fraz dla firmy z Andrychowa działającej tylko na rynku lokalnym:
Jak więc przykładowy Jan Kowalski mieszkający blisko runku będzie szukał restauracji w mieście Andrychów?
– w sposób najbardziej ogólny: restauracja Andrychów
– zgłodniał, chce wyjść i coś szybko zjeść: restauracja Andrychów blisko rynku
– zgłodniał, nie chce wychodzić i chętnie zje w domu: pizza na dowóz Andrychów blisko rynku
– szuka dobrej restauracji na wieczorną kolację: dobra restauracja Andrychów

Na podobnej zasadzie powinny być dobrane frazy dla firm usługowych, czasami nawet gdy prowadzona jest sprzedaż ogólnopolska firmy skupiają się również na promocji w określonych miastach, dodatkowo pozycjonując swoje strony lokalnie. Ma to na celu zwiększenie zasięgu reklamy jeśli oczywiście jest ona opłacalna.

Praktyka:
W jaki sposób Jan Kowalski może szukać usług SEO?
– w sposób najbardziej ogólny: pozycjonowanie stron
– jest patriotą lokalnym stąd poszukuje firmy z własnego miasta: pozycjonowanie Andrychów, pozycjonowanie stron Andrychów
– chce skutecznie linkować swoją stronę bez konieczności podpisywania długoterminowych umów: http://sklep.siteseo.pl

Pozycjonowanie stron internetowych to usługa która może być świadczona z każdego miejsca, Klient szukający pozycjonera nie ma potrzeby kontaktować się z nim osobiście ponieważ wszystkie uzgodnienia jak i formalności mogą być przeprowadzone online. Skupianie się na pozycjonowaniu lokalnym nadal ma jednak sens. Często TOP3 dla 10 fraz lokalnych może dać większy ruch niż TOP10 dla jednej frazy ogólnopolskiej dla której konkurencja jest zdecydowanie wyższa. Przeliczając koszt/ruch można w prosty sposób ustalić na które frazy przynajmniej w początkowym etapie pozycjonowania warto zwrócić większą uwagę.

Inwestując w pozycjonowanie lokalne (regionalne) pamiętajmy więc o właściwym doborze słów kluczowych. Dla osób które nie są pewne jak należy to zrobić polecam artykuł na stronie naszego sklepu z linkami pozycjonującymi: http://sklep.siteseo.pl/jak-wybrac-slowa-kluczowe.
Zależy Ci na lokalnych wynikach wyszukiwania? Chcesz docierać do Klientów ze swojego miasta oraz jego okolic? Dobierz frazy korzystając z materiału który przeczytałeś lub skontaktuj się z nami.